GRAND PRIX WINNERS (Top three scorers overall)

Congratulations to:

  1. Erica Clarke (piano student of Dr. Anna Kislitsyna)
  2. Caleb Uy (piano student of Dima Borisovsky & Elena Berman)
  3. Sophia Ma (harpsichord student of Dr. Anna Kislitsyna)

PLATINUM WINNERS (All students who scored above 24 out of a total of 25)

  1. Erica Clarke (piano student of Dr. Anna Kislitsyna)
  2. Caleb Uy (piano student of Dima Borisovsky & Elena Berman )
  3. Sophia Ma (harpsichord student of Dr. Anna Kislitsyna)
  4. Ben Roses (violin student of Rodolfo Leuenberger & Sylvia Ahramjian)
  5. George Zhang (piano student of Elena Berman)

GOLD WINNERS (All winners who scored between 20-23.9 out of a total of 25)

Top three ages 14-18:

  1. TIED – Evan Lu (piano student of Dr. Marianna Pjrevalskaya) & Bridget Xu (piano student of Dr. Ariane Alexander)
  2. Claire Yang (piano student of Dr. Ariane Alexander)
  3. TIED – Billy Broker (piano student of Dima Borisovsky) & Miles Zhou (violin student of Sylvia Ahramjian)

Top three ages 10-13

  1. Carissa Uy (piano student of Dima Borisovsky)
  2. Wade Wu (piano student of Dr. Ariane Alexander)
  3. Andrew Li (piano student of Elena Berman)

Top three ages 7-9

  1. Aava Dadmarz-Parang (piano student of Dr. Ariane Alexander)
  2. Joyce Chen (piano student of Dr. Ariane Alexander)
  3. Eric Zhang (piano & harpsichord student of Dr. Anna Kislitsyna)

Gold (alphabetical)

  • Suri Ahn (violin student of Sylvia Ahramjian)
  • Ava Bowman (piano student of Natalia Varlashova)
  • Billy Broker (piano student of Dima Borisovsky)
  • Maruska & Anna Butterworth (violin students of Irina Schuck)
  • Anushka Chakraborty (harpsichord student of Anna Kislitsyna)
  • Joyce Chen (piano student of Dr. Ariane Alexander)
  • Oviya Ignaci (voice student of Marina Voznaya)
  • Aava Dadmarz-Parang (piano student of Dr. Ariane Alexander)
  • Andrew Li (piano student of Elena Berman)
  • Andrew Q. Li (voice student of Dr. Nate McEwen)
  • Evan Lu (piano student of Dr. Marianna Prjevalskaya)
  • Sophia Ma (piano student of Dr. Anna Kislitsyna)
  • Apollo Murray (cello student of Elliot Mallard & Jeffrey Solow)
  • Conrad S. (trumpet student of Andres Gonzalez)
  • Carissa Uy (piano student of Dima Borisovsky)
  • Wade Wu (piano student of Dr. Ariane Alexander)
  • Bridget Xu (piano student of Dr. Ariane Alexander)
  • Claire Yang (piano student of Dr. Ariane Alexander)
  • Eric Zhang (piano & harpsichord student of Dr. Anna Kislitsyna)
  • Ryan Zhang (piano student of Dr. Marianna Pjrevalskaya & Olga Mogilevsky)
  • Miles Zhou (violin student of Sylvia Ahramjian)

SILVER WINNERS ( All winners who scored between 18-19.9 out of a total of 25)

Top three overall in the silver category (Silver Honorable Mentions)

  1. Sophia Cui (piano student of Dr. Ariane Alexander)
  2. Betti Pang (piano student of Dr. Anna Kislitsyna)
  3. Bambi Tang (new student of NBS)

Silver (alphabetical)

  • Daniel Adibi (piano student of Dima Borisovsky)
  • Raktim Basu (piano student of James Anemone)
  • Chloe Chen (piano student of Anna Kislitsyna)
  • Ella Chen (piano student of Elvira Kobzeva)
  • Sophia Cui (piano student of Dr. Ariane Alexander)
  • Edjia Daku (voice student of Marina Voznaya)
  • Steven Dimitrov (piano student of Dr. Ariane Alexander)
  • Eric He (piano student of James Anemone)
  • Ian Hsu (clarinet student of Joe Dvorak)
  • Daniel Lao (piano student of Dima Borisovsky)
  • Rachel Lee (piano student of Elvira Kobzeva)
  • Grace Lu (violin student of Tanya Ivanova)
  • Betti Pang (piano student of Dr. Anna Kislitsyna)
  • Angela Piao (piano student of Olga Mogilevsky)
  • Sasha Murray (piano student of Dr. Katarzyna Marzec-Salwinski & Dr. Marianna Prjevalskaya)
  • Benjamin Qu (piano student of Dr. Anna Kislitsyna)
  • Luis Romano (violin student of Lorenzo Mazzamuto & Rodolfo Leuenberger)
  • Cyrano Rosentrater (piano student of Dr. Ariane Alexander)
  • Kylie Sun (flute student of Ilya Ovrutsky)
  • Bambi Tang (new student of NBS)
  • Carissa Uy (French horn student of Frank Stroble)
  • Rachel Wang (piano student of Dr. Anna Kislitsyna)
  • Ryan Wen (piano student of Dima Borisovsky)
  • Steve Xie (piano student of Dima Borisovsky)

BRONZE WINNERS (All winners who scored 14-17.9 out of a total of 25)

Top three overall in the bronze category (Bronze Honorable Mentions)

  1. Adalyn Cheng (piano student of Elvira Kobzeva)
  2. Oviya Ignaci (piano student of Dima Borisovksy)
  3. Claire Malbacho (piano student of James Anemone)

Bronze (alphabetical)

  • Shloka Bhattacharyya (violin student of Tanya Ivanova)
  • Timothy Chang (piano student of Elvira Kobzeva)
  • Adalyn Cheng (piano student of Elvira Kobzeva)
  • Sophia Cui (cello student of Jennifer Jie Jin)
  • Oviya Ignaci (piano student of Dima Borisovsky)
  • Claire Malbacho (piano student of James Anemone)
  • Sarah Mathew (piano student of Natalia Varlashova)
  • Chris Qu (violin student of Irina Schuck)
  • Zax Raj (piano student of Elvira Kobzeva)
  • Vibha Rao (flute student of Gene Isayev)
  • Evelyn S. (violin student of Irina Shuck)
  • Celina Zhang (piano student of Dr. Marianna Prjevalskaya)
  • Patrick Zhang (piano student of James Anemone)